Instagram’ da Tanıştığınız Kişiyle İlk Buluşmada Nasıl Davranmalısınız?

https://takipci.com/ dan aldığın takipçiler beğeniler ve bloğumuzdaki bu öneri  https://goo.gl/VwkMnh  sayesinde buluşma zamanı geldi çattı .. Heyecanla ne giysem diye de düşüyorsundur nasıl davransam, karşısına mı otursam yanına mı diye kendini heba etme! Gel sen bizi dinle.

Temiz Kok!

Giyinmeden önce mutlaka duş alın, temiz kokmanız çok önemli!

Giyim

Kadınlar! Göz alıcı olmalısınız ne çok abiye ne de çok spor giyinmemelisiniz.

Erkekler! Jilllllet gibi olun, ama tabi smokinle gitmeyin, güzel bir kot pantolon ve bir tişört yeter.

Dakik Ol!

Saat kaça plan yaptıysanız o saatte orda olmalısınız, olmazsanız eğer bu ilişki başlamadan biter. Bir daha yüzünü dahi görmek istemez, gider başkalarıyla buluşur dersek abartmış oluruz sadece iyi bir izlenim olmaz, salgılanan adrenalin hormonunda gözlenen azalma sonucundan ötürü  karşında  tamamen kortizol hormonu salgılayan biriyle karşılaşırsın ve karşında böylesine gergin ve stresli  birini görünce sende noradrenalin hormonunu  salgılayıp oradan uçarak kaçarsın. Ona göre de dakik ol!

Oturma Planı

Mutlaka karşısına oturun, karşı karşıya oturmak birbirinizi tanıma aşamasında olduğunuz için iletişimin daha olumlu olmasını sağlar.

Fotoğraf

Bir selfie çekip instagrama yükleyin, ve ardından https://takipci.com/ dan fotoğrafa beğeni alın karşı tarafa havanız olsun.

Konuşma Tarzın

Ne kadar heyecanlı olduğunu anlıyoruz, gençsin kanın kaynıyor ama bi sakin ol, saçma sapan konuşmaktan kaçın, mantıklı konuş çünkü ilk buluşma da bıraktığın izlenim ne kadar iyi olursa ikinci buluşma ufaktan kapıda görünür.

Kendini Övme!

Ne kadar doğru olsa bile karşı taraf buna inanmayabilir, kişiliğini, başarılarını başkalarından duysun, kendini beğenmiş bir izlenim bırakmak istemiyorsan tabi.

Göz Teması Kur!

Tabi öyle öldürcekmiş gibi dik dik bakma, o konuşurken göz teması kur, dinlendiğini onu önemsediğini anlasın ve ikinci buluşma planları kafasında dönsün dolansın…

İltifatlarcaaa

 Karşı tarafta gerçekten beğendiğin bir şeyin iltifatın da bulun karşı taraf beğenildiğini hissederek sana daha yakın hissetmeye başlar.

Doğallık

Yukarıdaki önerileri uygula ama doğal olmayı unutma! Yapmacık gülüp, üzülme veya şaşırma! tabi karşı tarafı espirisine gülünmeyen adam gibi de hissettirme! Çok karışık biliyoruz ama bu işler zor be kankaaa!

Eve Bırakma Merasimi ve Veda

Önce sen onu eve bırak sonra o seni bıraksın dicez olmayacak o yüzden beyefendilerin centilmenliğini görelim. Teklif edin direk hayır derse yapacak bir şey yok, ama “yok zahmet etme ben giderim” derse, onu tam tersi anlıyoruz ve birlikte yola çıkıyoruz ..

Geldiniz kapıya, artık veda zamanı sarılsan mı tokalaşsan mı öpsen mi bilemedin demi? Nazikçe sarıl ama bizce öyle ilk buluşmadan öpme bizce yani yine de sen bilirsin.

Bir Cevap Yazın